Eşya getirme

  HÜKÜMLÜ/TUTUKLUYA NASIL EŞYA GETİREBİLİRİM?

  • Kapalı ziyarete geldiğinizde ziyaretçi kabul binamızda bulunan Günlük Emanet Eşya İşlemleri masasına nüfus cüzdanınızla müracaat ederek eşya teslim edebilirsiniz. Açık ziyaretlerde eşya teslim alınmamaktadır.
  • Size en yakın PTT kargo şubesinden hükümlü/tutuklunun adına, adres bilgisi "DIYARBAKIR E TIPI KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU, 5 Nisan Mah. Emek Cad. Diyarbakır E Tipi Kapalı Cik Bağlar/Diyarbakır" olacak şekilde kargoyla gönderebilirsiniz.

   

  HÜKÜMLÜ/TUTUKLUYA HANGİ EŞYALARI GETİREBİLİRİM?

  Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Tüzük ile Ceza İnfaz Kurumlarında Bulundurulabilecek Eşya ve Maddeler Hakkında Yönetmelik'e göre kapalı kurumlardaki hükümlü/tutukluya, mensup olduğu dinin bayram günlerinde, yılbaşında ve nüfus kaydında belirtilen doğum günlerinde dışardan gönderilen ve kurum güvenliği için tehlikeli olmayan sadece kitap veya giyim eşyası getirebilir ya da PTT kargoyla gönderebilirsiniz.

   

  HÜKÜMLÜ/TUTUKLUNUN YANINDA BULUNDURABİLECEĞİ EŞYA LİSTESİ VE LİMİTLERİ

  Ceza İnfaz Kurumlarında Bulundurulabilecek Eşya ve Maddeler Hakkında Yönetmelik'e göre hükümlünün yanında bulundurabileceği eşyalar ve limitlerini öğrenmek için tıklayınız.

  Adres

  Mevlana Halit Mah. Emek Cad. E Tipi Kapalı Cik. Bağlar/Diyarbakır

  Telefon

  TEL:0412 236 5911-0506 600 6221

  FAX:0412 236 5939

  E-Posta

  diyarbakir.etcikisaretadalet.gov.tr